Меню
UKR
ESP
RUS
RUS
Youtube
Facebook
Підписатися на новини
Назад
Виробництво деревного вугілля

Виробництво деревного вугілля – найдавніша технологія людства. Саме деревне вугілля поклало початок розвитку цивілізації. Потреба у деревному вугіллі зросла, тому сьогодні вже є багато виробників. Розробляються і впроваджуються екологічно чисті та економічно раціональні установки. Будь-яка технологія, якщо вона розроблена грамотно, буде і екологічно чистою і енергетично ефективною. Це стосується і виробництва деревного вугілля. На сьогоднішній день в світі його виробляється близько 9 млн тонн на рік.Технологія виробництва деревного вугілля, з одного боку, досить проста, а з іншого боку – досить унікальна. Вона вимагає певної культури. Настав час новітніх технологій, нового обладнання, досвіду і знань, які допомагають успішно впроваджувати вірні технології виробництва деревного вугілля і знаходять йому потрібне застосування.

До найдавніших технологій людства відносили отримання продуктів з деревини за допомогою дії високої температури. За даними археологічних розкопок, ще печерні люди були знайомі з деревним вугіллям. Його збирали на згарищах або робили спеціально, посипаючи попелом тліючі жарини, і, зачаївшись в печері від поганої погоди, застосовували як паливо, що не викликає чад. Найвірогідніше, перший метал був виплавлений ненавмисно, коли камені, якими виклали вогнище з палаючими вугіллями, виявилися рудою. З початку бронзового століття саме деревне вугілля поклало початок розвитку цивілізації.

Примітно, що багато народів Африки і донині застосовують деревне вугілля для приготування їжі. І заготовляють її за особливою традицією. Є два різновиди вуглевипалювання: ямне та кучне, які використовуються і в наш час. Ці види вуглевипалювання не вимагають взагалі ніяких матеріалів або додаткової сировини, окрім дров, дерну і води.

У наш час у світі виготовляється близько 9 млн т/рік деревного вугілля. Понад 7,5 млн тонн із цієї кількості виробляє Бразилія. Росія, згідно зі статистикою, трохи більше 100 тис. т/рік (у часи перебудови вироблялося 350 тис. т/рік), за рахунок великої кількості лісів. Попит на деревне вугілля різко негативний. В Росію деревне вугілля постачають з Білорусії та України, а також з Китаю. Витрата деревного вугілля на душу населення в рік в європейських країнах перевищує 20 кг, в скандинавських країнах 25 кг, в Японії понад 60 кг. В Україні цей показник менше 100 грам.

Існує кілька видів деревного вугілля. Це пов'язано з різними технологіями виготовлення та особливостями сировини. Наприклад, в Японії потреба зростає на так зване «біле» вугілля. Технологія його приготування полягає в випалюванні з далекосхідного залізного дуба. Зарубіжні фірми в основному використовують «червоне» вугілля в якості палива для камінів та грилів. Воно отримується методом м'якого вуглевипалювання при невисокій температурі.

Для вуглевипалювання кращою сировиною називають твердолистяну деревину. Із неї утворюється більш міцне і щільне деревне вугілля. У сучасних умовах сировиною для вуглевипалювання частіше виявляються відходи хвойних порід, осика, чагарникові. Якщо виготовляти деревне вугілля за виробленою технологією і брикетувати, то виходить якісне вугілля.

Для того, щоб з деревини утворилося вугілля, корисне для подальшого використання, необхідно пропалити деревину без надходження кисню. Іншими словами цей процес називається “піроліз“.

Є безліч різних установок і конструкцій, що використовуються для цього процесу. Елементарною спорудою є відро з кришкою. В металеве відро кладуть подрібнену деревину, щільно закривають кришкою і потім прожарюють на багатті. Деревина нагрівається і утворює смоли і летючі (часто, горючі) гази. Для цього необхідно врахувати їх відведення.

Для виробництва вугілля необхідна пересувна або стаціонарна вуглевипалювальна піч. Сировиною при виробництві деревного вугілля виступають дрова. Найкращою для використання вважається береза.

Готова продукція може упаковуватися і поставлятися в магазини, або поставлятися оптом у вигляді сировини для подальшої переробки і упаковки.

Деревне вугілля – це унікальний матеріал, який був повною мірою оцінений лише в минулому столітті. Він практично на 100% складається з вуглецю, який може застосовуватися в різноманітних сферах. Деревне вугілля використовують у металургійній промисловості, виробництві активованого вугілля, в сільському господарстві тощо. Але, звичайно ж, перше, що спадає на думку – це застосування в побутових умовах. За кордоном практично не використовується деревина у чистому вигляді для приготування їжі на мангалі. Постійно зростаючий ринок побутового деревного вугілля свідчить про перехід до аналогічного паливу і в нашій країні.

 


email
×

Ви ввели неправильний E - mail.

×

Вказаний E - mail вже бере участь в розсилці.

×

Тепер ви підписані на наші новини.

 +38 091 481-92-88 

GreenPower 

ukraine@greenpower.com.ua

carbinization-furnance-quality-certificate