Меню
UKR
ESP
RUS
RUS
Youtube
Facebook
Підписатися на новини
Назад
Режими сушіння деревини та їх вплив на її фізичні властивості.

 

 

 

 

 

Режим сушіння деревини - це сукупність тепло-вологих впливів сушильного компонента на деревину, які забезпечують потрібну якість і швидкість його сушіння. Залежно від вимог, що пред'являються до якості сушки, деревина може висушуватися в різних режимах і категоріях температурного рівня.

При використанні режимів високотемпературного процесу компонентом сушки служить перегріта пара при атмосферному тиску з температурою вище 100°С.

У кожному конкретному випадку режими тієї чи іншої категорії вибирають виходячи з характеру їх впливу на властивості деревини. При низькотемпературних режимах сушки, як сушильний компонента, використовується вологе повітря, з температурою в початковій стадії до 100°С.

До низькотемпературним режимам сушіння відносяться м'які, нормальні і форсувальні режими.

М'які режими сушіння забезпечують бездефектну сушку при повному збереженні природних фізико-механічних властивостей деревини, міцності і кольору. Ці режими рекомендуються для сушіння до транспортної вологості експортних пиломатеріалів, в яких не допускається виплавлення смоли, випадання сучків і зміна натурального кольору (потемніння деревини хвойних порід або пожовтіння букової і березової деревини від нагрівання).

Нормальні режими сушіння забезпечують бездефектну сушку деревини при повному збереженні міцних показників деревини з незначними змінами її кольору. Дані режими рекомендуються для сушіння деревини для внутрішнього споживання до будь-якої вологості.

Низькотемпературні режими сушіння пиломатеріалів діляться на 2 групи: 1 - для хвойних порід, 2 - для листяних порід. Залежно від групи, низькотемпературні режими сушіння мають кілька рівнів (ступенів). У процесі сушіння деревини в перехід з одного ступеня на іншу здійснюється за певної вологості деревини.

Форсовані режими сушіння забезпечують бездефектну сушку деревини при збереженні міцності на статичний згиб, розтягування і стиснення, але при зниженні міцності на сколювання і розколювання до 20% з потемнінням деревини. Такі режими рекомендуються для сушіння до експлуатаційної вологості деревини і призначена для виробів, що працюють з великим запасом міцності.

Високотемпературні режими сушіння забезпечують бездефектну сушку деревини при незначному зменшенні міцності на статичний вигин, розтягування і стиснення, при помітному зниженні міцності до 35% на сколювання і розколювання з потемнінням деревини. У цих режимах рекомендується сушка до експлуатаційної вологості деревини цільового призначення для виробів, що працюють з великим запасом міцності.


email
×

Ви ввели неправильний E - mail.

×

Вказаний E - mail вже бере участь в розсилці.

×

Тепер ви підписані на наші новини.

    + 38095 250 63 45

GreenPower 

manager@greenpower.com.ua