Меню
UKR
ESP
RUS
RUS
Youtube
Facebook
Підписатися на новини
Назад
Основні різновиди сушарок, їхні переваги й недоліки

Сушильний барабан

Процес сушки тирси відбувається в середині барабана, по колу якого всередині знаходяться лопатки, під час роботи підхоплюють і змішують сировину. В середині барабана циркулюють димові гази, утворені в теплогенераторі, в процесі спалювання деревини. В результаті волога тирса завантажується з одного боку барабана, постійно перемішуються в потоках димових газів і пересуваться, в міру висихання, до іншого кінця, де проводиться їх вивантаження.

 

Сушильники АВМ-1,5 і АВМ-0,65

Безліч компаній рекомендують використовувати для сушки тирси барабани "АВМ-0,65" (500-700 кг/год) і "АВМ-1,5" (до 2-х т/год). За часів Радянського Союзу багато господарств використовували АВеМи для просушування зерна, фруктів та іншої сипучої продукції. Мало хто з цих барабанів зберігся, тому що не всі були утилізовані. Це рішення не найоптимальніше по ефективності сушіння, так як в оригіналі барабани АВМ не проектувалися для сушки тирси. В результаті маємо нерівномірну сушку сировини, яку власники намагаються нівелювати, шляхом значного підвищення температури теплоносія і як результат загоряння тирси і вибух барабана. Зазвичай на ринку безліч пропозицій «недорогих» сушильних установок на основі барабанів АВМ, але при цьому ймовірно буде надано «щось» забарвлене зовні, з якоюсь безглуздою грубкою, гордо названої теплогенератором, без необхідної механізації та автоматизації. Економія в даному випадку призводить до пожеж, вибухів і як наслідок викинутим грошей.

Імпортні барабанні сушарки

В європейських країнах діють особливі вимоги, щодо до викидів в атмосферу і пожежобезпеки сушильних установок. Сучасні системи сушіння на барабанній основі, являють собою високоефективні і на 100% безпечні конструкції, що відрізняються високою продуктивністю і надійністю, однак при цьому ціни імпортних аналогів досить високі.

 

Аеродинамічна сушарка-подрібнювач АС-4

Аеродинамічна сушарка АС призначена для сушіння з одночасним подрібненням сировини. В АС подається деревна тріска, тирса або їх суміш, в процесі роботи тріска одночасно подрібнюється і висушується до необхідної вологості. В основі АС-4 лежить молоткова дробарка, яка дробить сирий матеріал. Одночасно всередину за допомогою теплогенератора подається гаряче повітря, в потоці якого матеріал висушується. Розташований у верхній частині класифікатор зі змінною частотою обертання затримує матеріал всередині, поки не буде досягнутий необхідний розмір фракції. Регулювання класифікатора проводиться з пульта, таким чином ступінь подрібнення можна регулювати. Стосовно класичним системам на основі сушильного барабана або аеродинамічній сушки, аеродинамічна сушарка АС значно менше за габаритами і дозволяє скоротити один вузол перевантаження матеріалу в технології, а саме дробарку сухого матеріалу. Також в порівнянні з барабаном можна відзначити меншу вагу, простоту транспортування, легкість монтажу.

Недоліки сушарки АС:

  • Більш низька продуктивність (до 2-х разів) при роботі на трісці, з чого випливає, що необхідно попереднє подрібнення сировини для забезпечення стабільності характеристик.
  • Слід зауважити, що для меншого споживання електрики немає причин, як основного споживача енергії в АС використовується той ж молотковий млин, що працює в лінії з барабаном або аеродинамічній сушінні, тільки з більш потужним електроприводом. Фактично порівнянні лінії сушки на основі барабана мають зазвичай меншу встановлену потужність електрообладнання.
  • Досвід експлуатації АС на різних підприємствах показує досить часті загоряння в повітроводах, циклони, в самій установці і «міфи» про переваги щодо пожежної безпеки не є правдоподібними.
  • АС є аеродинамічною системою, камера, де відбувається сушіння і подрібнення має маленький об'єм, в той же час через систему повинен проходити потік сировини і гарячий тепловий агент (300-600°С) у великій кількості. Будь-які затримки на шляху потоку, такі як вигини повітропроводів, різко знижують продуктивність.
  • Через невеликий робочий об'єм камери сушіння сировина знаходиться всередині - буквально секунди, що означає відсутність буферних зон і моментальну реакцію на зміну зовнішніх факторів. Найменша нерівномірність подачі сировини або зміни температури теплоносія (актуально при ручному завантаженні теплогенератора) обертаються - порціями недосушеного або пересушене матеріалу, при цьому запобігти цьому неможливо.
  • Не можна розглядати окремо сушилку без теплогенератора, який є також вузьким місцем в технології, а також систем подачі і транспортування сировини між вузлами. Щоб зрозуміти всі взаємозв'язки, необхідно розглянути роботу і проблеми автоматизації комплексу в цілому.

Диспергатор

Ще один варіант аеродинамічної сушарки, розроблений в Пермі. Випускається також недавно, в порівнянні з з сушаркою АС має ряд істотних недоліків і ніяких, відомих нам, переваг.

 

 

 

Китайська пневматична сушарка

Волога тирса рухається потоком теплоносія по "змійовику" і по дорозі сохне. Швидкість сушіння, при прийнятних габаритах, знаходиться на рівні 100-150 кг / год, що в загальному то відповідає можливостям шнекових китайських пресів. Продуктивність китайського обладнання, як правило істотно завищується.

 

Стрічкова сушарка

Стрічкові сушки - для сипучих і волокнистих матеріалів (штучні волокна і ін. полімерів); висушуваний матеріал рухається по нескінченній стрічці (або на декількох послідовно розташованих стрічках), натягнутій між ведучим і веденим барабанами. Сушка здійснюється гарячим повітрям або топковими газами, рухомими уздовж стрічок або в перехресному струмі. Знаходить застосування в складі потужних біопаливних виробництв за кордоном, тому що має високу вартість.

 

KDS Mikronex

Слід згадати канадську сушилку-подрібнювач KDS, яка послужила прототипом для інших аеродинамічних сушарок. За запевненням виробника, особливістю є те, що теплогенератор не вимагається, а сушка відбувається за рахунок виділення кінетичної енергії при подрібненні часток матеріалу.

 

 

Для повноти огляду слід зазначити вакуумні, мікрохвильові та інші не зазначені в огляді способи сушіння, але про застосування цих принципів для сушіння сировини для брикетування нам не відомо.


email
×

Ви ввели неправильний E - mail.

×

Вказаний E - mail вже бере участь в розсилці.

×

Тепер ви підписані на наші новини.

    + 38095 250 63 45

GreenPower 

manager@greenpower.com.ua