Меню
UKR
ESP
RUS
RUS
Youtube
Facebook
Підписатися на новини
Назад
Утилізація деревних відходів

Утилізація деревних відходів є суттєвою проблемою підприємств лісозаготівельної та деревообробної галузей. Близько 25% біомаси залишається в лісі в процесі заготівлі деревини. При переробці лісоматеріалів також неминучою є поява відходів у вигляді тирси та стружки. З цього випливає, що великий обсяг сировини використовується нерентабельно.

Одним з найбільш перспективних напрямків утилізації деревних відходів є виробництво деревного вугілля.

Деревне вугілля отримують за допомогою процесу піролізу (спалювання деревини без доступу кисню) у призначеному для цього обладнанні. Згідно ДСТУ розрізняють деревне вугілля наступних марок:

  • марки А (отримується з листяної деревини твердих порід),
  • марки Б (отримується з листяної деревини твердих і м'яких порід),
  • марки В (отримується з суміші листяної та хвойної деревини).

В залежності від виду використовуваної деревини існує декілька варіантів застосування готового деревного вугілля. Найбільшою популярністю користується вугілля марки А, яке може застосовуватися для виробництва активованого вугілля, кремнію, електро-вугільних виробів, а також у кольоровій і чорній металургії. Деревне вугілля марок Б і В в основному використовується в якості палива для камінів та грилів.

Також в даний час високорентабельним вважається виробництво деревинно-вугільних брикетів. Вони являють собою вид біопалива, який характеризується механічною стійкістю, високою щільністю і теплотворною здатністю. Брикетування відходів деревини відбувається як із застосуванням спеціальних сполучних матеріалів, таких як кам'яновугільні та деревні смоли, так і за допомогою природного сполучного матеріалу – лігніну, що виділяється в процесі переробки. Останній метод є найбільш ефективним. Брикети бувають двох видів: технологічні (у вигляді гранул) та паливні. Паливні брикети використовують для опалення побутових приміщень у печах та камінах, а також в заводських котельнях. Теплотворна здатність деревних брикетів під час горіння становить 4000 - 5000 ккал/кг.

Брикетування відходів деревообробної галузі, дозволяє очистити території підприємств, а також вирішити кілька екологічних проблем. Брикети з тирси й кори практично не містять сірки, тому при їх горінні відсутні виділення SO2 і SO3, а вміст CO мінімальний. Крім того, зола, що утворюється в результаті спалювання брикетів, має властивості ефективного калійного добрива.

 


email
×

Ви ввели неправильний E - mail.

×

Вказаний E - mail вже бере участь в розсилці.

×

Тепер ви підписані на наші новини.

    + 38095 250 63 45

GreenPower 

manager@greenpower.com.ua