Меню
UKR
ESP
RUS
RUS
Youtube
Facebook
Підписатися на новини
Назад
Паливні брикети кращі за дрова

У Європі використання деревних брикетів із кожним роком стає все більш популярним. В основі технології виробництва деревних паливних брикетів лежить процес пресування дрібно подрібнених сухих відходів деревини (тирси, трісок, кори). Брикети мають циліндричну або прямокутну форму і вагу від 500 грамів до 2 кг.

Основні види паливних брикетів та способи їх виробництва

1. Прямокутні брикети (RUF-брикети). За формою такий брикет нагадує невелику цеглу. Вони отримали свою назву від німецького виробника брикетуючих пресів RUF. Брикет виготовляється на гідравлічних пресах, тобто ха допомогою високого тиску близько 300-400 бар.

2. Циліндричні брикети - це брикети із радіальним отвором або без нього. Брикет виготовляється на гідравлічних або ударно-механічних пресах за допомогою високого тиску 400-600 бар.

Перевагами обох цих технологій виготовлення брикетів є мінімальні вимоги до організації виробництва та низька собівартість. Недоліки: брикет не стійкий до вологи (необхідна добра упаковка), а також до механічних пошкоджень, що негативно позначається на його стані після тривалого транспортування.

3. Чотирьох або шестигранний Pini-Kay брикет із радіальним отвором. Брикет виготовляється на механічних (шнекових) пресах за допомогою поєднання дуже високого тиску (1000-1100 бар) та теермічної обробки (випал). За рахунок термічної обробки він має характерний чорний або темно-коричневий колір зовнішньої поврхні.

Переваги такого типу брикетів: стійкість до механічних пошкоджень, висока вологостійкість. Брикет відрізняється високою калорійністю та довготривалим горінням. Недоліки: трдомісткість виробничого процесу, необхідність у висококваліфікованих спеціалістах, значна енергоємність і т.д.

Теплотворна здатність деревного брикету знаходиться в межах 4,5-5,0 кВт•год/кг. Така висока теплотворна здатність брикету досягається, з одного боку, завдяки великій питомій щільності після пресування, з іншого - за рахунок невеликої залишкової вологості (як правило, менше 10%).

Брикети, виготовлені з тирси хвойних порід, за рахунок вмісту смолистих речовин у процесі горіння швидко досягають максимальної температури, але й швидко згоряють, на відміну від брикетів із листяних порід.

Досить цікавий продукт - паливні брикети, на 100% виготовлені з кори. Вони тліють не згоряючи та дають жар тривалістю до 10-12 годин, тому їх використовують для підтримки у будинку комфортної темпаератури протягом тривалого часу. Міцність брикету досягається за рахунок речовини, що міститься у деревині - лігніну, який розплавляється під дією температури та нагрівання.

Переваги деревних топливних брикетів у порівнянні з іншими видами твердого палива

 • Теплотворна здатність брикетів 4,5-5,0 кВт•год/кг, тобто вище, ніж у дров, та може бути порівняна з окремими видами вугілля.
 • На відміну від дров, брикети не потребують попередньої сушки.
 • Паливні брикети горять із мінімальною кількістю диму, не "стріляють" та не іскрять.
 • Довга тривалість горіння брикетів, у порівнянні зі звичайними дровами. Закладку у піч можна робити у декілька разів рідше.
 • Постійна температура протягом усього горіння деревних брикетів (при довгі тривалості горіння).
 • Низька зольність (0,5-1,0%). Після згоряння паливних брикетів залишається попіл, а не вугілля, як при спалюванні інших твердих видів палива.

 • Брикети вимагають менше місця для складування та перевезення: одна европалета брикетів вагою 1 т (близько 1 м3) еквівалентна 3-4 м3 дров. Відповідно, суттєво знижуються витрати на транспортування та зберігання палива.
 • Зручна розфасовка (в основному по 10 кг) дозволяє вивантажувати та складати їх вручну в гаражі, підвалі та навіть в коморі або на балконі квартири.
 • Викид оксиду вуглецю в атмосферу при згорянні паливних брикетів мінімальний.
 • Можливість тривалого зберігання брикетів без погіршення їх якісних характеристик, негативного впливу на навколишнє середовище та пожежобезпечність.
 • Деревні паливні брикети мають широке застосування та можуть використовуватися для всіх видів топок, котлів, відмінно горять в камінах та печах, грилях і т. д.
 • Зневоднення деревини вимагає значних витрат енергії як при прямому спалюванні, так і за попередньої сушки. Таким чином, енергетичне використання первинних видів деревного палива (дров) з відносною вологістю 45-60% в 1,8−3,5 рази знижує теплотворну здатність деревини.
 • Вологовміст деревного палива істотно впливає також на механізми та ефективність процесів горіння та теплообміну. Стійке, стабільне горіння відбувається за вологості не більше 40-45%.
 • Спалювання такого виду деревного палива, як брикети, та використання для цього ефективного обладнання дозволяє отримати в 2-4 рази більше теплової енергії з наявного потенціалу паливної деревини, у порівнянні із технологіями спалювання первинних видів деревного палива (дров).

email
×

Ви ввели неправильний E - mail.

×

Вказаний E - mail вже бере участь в розсилці.

×

Тепер ви підписані на наші новини.

    + 38095 250 63 45

GreenPower 

manager@greenpower.com.ua