Меню
UKR
ESP
RUS
RUS
Youtube
Facebook
Підписатися на новини
Назад
Біоенергія - потенційна «друга нафта»

Біоенергія - потенційна «друга нафта»
 Біоенергія, перш за все, підіймає питання про відновлюваних біологічних ресурсах енергетики.  До нього відноситься проблема використання відходів деревини, торфу, продуктів життєдіяльності сільськогосподарських тварин, що в народі зветься гноєм, а також відходи переробки сільськогосподарських культур.  Це не тільки дбайливе ставлення до екології та навколишнього простору, а й доступні ціни, що також має важливу перевагу.
 Однак використання енергії біоресурсів, просто дров, хмизу, деревного вугілля, а в деяких країнах і гною, домінувала тривалий час всієї людської історії.  З розвитком промисловості, а це практично XVIII-XIX століття, люди стали більшою мірою використовувати викопне вугілля, пізніше нафту і газ.

В кінці ХХ століття, а особливо за останні десятиліття нашого століття біоенергетика перейшла на новий, зовсім інший, рівень, тепер біомасу використовують не безпосередньо, а шляхом переробки в більш високотехнологічні енергетичні продукти.  Це біоетанол, біодизель, більш відомі деревні пелети (гранули), брикети, тріску і деревне вугілля.  Останнім часом вчені розробляють технологію отримання палива з водоростей і мулу.
 Отже, ми з'ясували, що вихідною сировиною для біо палива нового покоління служить гній, технічні, олійні та зернові культури, відходи рослинництва і лісопереробки, водорості.  Як багато цих ресурсів на нашій планеті?  Як швидко вони поновлюються?  І як часто використовуються?  Звернемося до статистики.

Доктор фізико-математичних наук Олександр Соловйов (Науково-дослідна лабораторія поновлюваних джерел енергії географічного факультету МДУ їм. М. в. Ломоносова) довгий час займався питанням відновлення біоресурсів нашої планети. Він зазначає, що біоресурси мають складний об'єкт оцінки, так як вони відрізняються за своїм енергетичним можливостям і мають чотири складових: біомаса (маса всіх живих організмів), фитомасса (загальна маса рослин), зоомасса (загальна маса тварин) і біопродуктивність (приріст біомаси за одиницю часу).
Слід зазначити, що «лісовий масив відновлюється в п'ять разів повільніше, ніж фитомасса суші в середньому, і в десятки разів повільніше, ніж лугова або степова рослинність, оновлюється кожен рік».
В сумі щорічний приріст біо сировини — понад 500 млн т, а, наприклад, річний обсяг видобутку нафти в Росії —теж близько 500 млн т. Висновок очевидний - біомаса може розглядатися як потенційна «друга нафта», яка поновлюється шляхом використання нових генно-модифікованих порід енергетичної деревини


email
×

Ви ввели неправильний E - mail.

×

Вказаний E - mail вже бере участь в розсилці.

×

Тепер ви підписані на наші новини.

    + 38095 250 63 45

GreenPower 

manager@greenpower.com.ua