Меню
UKR
ESP
RUS
RUS
Youtube
Facebook
Підписатися на новини
Види та способи сушіння деревини

Деревина може мати різну ступінь вологості. Це пов'язано з тим, що вона має здатність поглинати пари води з повітря. Ця властивість деревини називається гігроскопічністю. Сушіння деревини дозволяє захистити її від грибних та біологічних пошкоджень.

Роль лігніну у виробництві брикетів

Лігнін входить до складу деревини і в процесі пресування виступає в ролі природного зв'язувального матеріалу, що додає щільності брикету. Деревина листяних порід може містити від 20% до 30% лігніну, хвойних - до 50%. У результаті дії дуже високого тиску при брикетуванні, підвищується температура початкового матеріалу (деревних чи сільськогосподарських відходів), що призводить до вивільнення лігніну.

Первинні продукти піролізу деревини

Газоподібні, рідкі та тверді продукти піролізу деревини складаються з трьох основних елементів - вуглецю, водню та кисню. Можуть також містити незначну кількість азотовмісних речовин. Склад газів, що утворюються під час піролізу деревини, майже не залежить від породи деревини. При піролізі 1 м3 деревини утворюється 75-90 м3 неконденсуючихся газів.

Виробництво деревного вугілля у сьогоднішніх умовах

Завдяки унікальним характеристикам деревне вугілля використовують у різних областях. Ще кілька років тому воно не користувалося великою популярністю, але сьогодні привертає все більше і більше уваги.

Стабілізація деревного вугілля

Деревне вугілля має парамагнітні властивості, що обумовлені присутністю стабілізуючих макрорадикалів (парамагнітних центрів – ПМЦ). Вивантажене з вуглевипалювальної печі гаряче деревне вугілля поглинає кисень з повітря, при цьому воно ще більше розігрівається, в результаті чого може відбутися самозаймання..

Піроліз деревини

Піроліз – це перша стадія горіння деревини. На палаючих дровах язики полум'я утворюються не за рахунок горіння вуглецю самої деревини, а за рахунок газів, які є леткими продуктами піролізу. Дана стадія являє собою розкладання деревини при нагріванні до 450-500°C без доступу повітря. У процесі піролізу утворюється безліч різних речовин. Серед них найбільшу концентрацію в газоподібних продуктах мають: метиловий спирт (саме тому метанол носить застарілу назву «деревний спирт»), ацетон, оцтова кислота, бензол та ін.

Рідкі продукти піролізу

Піроліз деревини являє собою розпад деревини в процесі її нагрівання до температури приблизно 450 °C без доступу кисню. В результаті даної переробки деревини утворюються три типи продуктів: тверді, газоподібні й рідкі продукти.

Етапи технологічного процесу активації вугілля

Виробництво активованого вугілля є досить тривалим процесом, який складається з декількох послідовних етапів. Першим етапом є карбонізація. У процесі карбонізації проводиться термічна обробка сировини в безповітряних інертних умовах з використанням високої температури. В результаті цього процесу виходить карбонізат.

 

Показники якості деревного вугілля

Гарне деревне вугілля повинне бути міцним матеріалом, блискучого чорного кольору, мати мало радіальних тріщин і видавати при постукуванні дзвінкий звук, а також повинне легко розпалятися і горіти без запаху і диму. В якісному вугіллі зберігається структура деревини. У торцях шматків вугілля, особливо хвойного, повинні бути чітко видні річні шари.

Циклони та мультициклони

Циклони являють собою фільтруючі апарати, що використовуються для очищення газу і повітря від рідких і твердих частинок, пилу. В основі даної конструкції лежить використання принципу відцентрової сили.


email
×

Ви ввели неправильний E - mail.

×

Вказаний E - mail вже бере участь в розсилці.

×

Тепер ви підписані на наші новини.

    + 38095 250 63 45

GreenPower 

manager@greenpower.com.ua